Jak si správně vybrat pejska

Rozmýšlíte se jestli si pořídíte nového pejska. Při koupi je nutno uvažovat, kterého pejska si vyberete. Je to hlavně, protože ne každý pes by se k vám hodil.

Psy dělíme do malých, středních a velkých plemen a dle toho si vybíráme především. Tento parametr zohledňuje velikost psa a na velikosti opravdu záleží. Záleží především na tom kolik prostoru máte. Ovšem i do bytu můžete pořídit větší plemeno psa, v tomto případě psa musíte pravidelně venčit tak, aby doma netrpěl a aby měl dostatek prostoru.

Dále by jsme měli vybírat podle povahy psa. Záleží na tom zda-li bude pes pravidelně ve vztyku s dětmi nebo zda-li je určen pro starší lidi. Některá plemena jsou aktivnější, některá plemena jsou docela mazlové bez pohybu.

Dále záleží na tom, jak zkušený jste. Některá plemena vyžadují opravdu vysokou péči a s tím také vzdělanost chovatele. Například plemena dlouhosrstá vyžadují pravidelnou péči o srst a to není možné u každého chovatele.

Rozhoduje také výcvik. U některých plemen je výcvik těžší u některých lehčí. Záleží jestli chcete psa vycvičit i pro složitější kousky nebo jestli Vám stačí základní výcvik.

 

Přejít k navigační liště